Hasičské sbory

SDH Teplýšovice - historie

Sbor byl založen v roce 1908. V roce 1909 byla pořízena ruční stříkačka a postavena požární zbrojnice. Po té si sbor pořídil pracovní a vycházkové stejnokroje a ostatní výzbroj. V době 1. světové války odešli mnozí hasiči na vojnu a za ně nastoupili občané starší. Po válce se sbor omladil a dále plnil své úkoly při hašení požárů doma i v okolí. V roce 1938 si sbor koupil motorovou stříkačku, ale i ruční stříkačka u mnoha požárů ještě dobře sloužila. V roce 1957 byla postavena nová požární zbrojnice, jelikož dosavadní již nevyhovovala potřebám a nebylo možno zde uskladnit veškerou techniku a výzbroj. V roce 1971 byla koupena ještě dokonalejší motorová stříkačka i motorové vozidlo, takže sbor pracoval již s moderní požární technikou, která vyžadovala i odbornou obsluhu a údržbu. Starší požárníci odešli na odpočinek a nastoupila mladší generace, která plní své poslání dobrovolných hasičů i nadále.

Hasičský sbor v Teplýšovicích - navštivte webové stránky SDH Teplýšovice.

SDH Čeňovice

Více se dozvíte pod touto záložkou Čeňovice

Úřední deska 27.3. 2017

Obecně závazná vyháška č. 1/2017 více zde »